Kaip išsirinkti fejerverkus?

 

Atminkite, kad fejerverkas – sprogstamosios medžiagos gaminys, todėl patikėkite savo šventes profesionalams ir naudokitės tik specializuotomis bei sertifikuotomis paslaugomis.

Pirotechnika, nepaisant to, kokioje šalyje ji yra pagaminta, negali būti visiškai saugi. Visų pirma, jūs privalote su ja tinkamai elgtis. Juk nelaimingi ir nemalonūs įvykiai, kurie įvyksta su pirotechnikos gaminiais, dažniausiai būna dėl neteisingo ir neatsargaus elgesio, elementarių reikalavimų nepaisymo arba naudojimo ne pagal paskirtį. Jei nenorite sulaukti bėdos, rimtai ir atsakingai skaitykite instrukcijas, kurios yra privalomos ant pirotechnikos gaminio. Tik tuomet pirotechnikos naudojimus jums suteiks džiugių, o ne liūdnų akimirkų.

Jei vis dėl to nusprendėte vieni paleisti fejerverkus svarbia jums proga, pasinaudokite šiais patarimais.

Vieta. Kur leisti fejerverkus?

Svarbu išsirinkti tinkamą vietą fejerverkams. Geriausiu atveju – tai didelė atvira aikštelė (kiemas, skveras ar pieva), aplink kurią nėra medžių ir statinių. Būtinai apžiūrėkite išrinktą vietą, ar nėra aplink (maždaug 50 m spinduliu) degančių objektų, automobilių stovėjimo aikštelių, medinių tvartų, garažų ir pan. Jei fejerverkas bus leidžiamas už miesto, įsitikinkite, kad šalia nėra pernykščių lapų, sausos žolės ar šieno, t.y. to, kas gali užsidegti nuo netyčia atskilusios žiežirbos.

Iš anksto apmąstykite, kur bus žiūrovai. Jiems reiktų išvysti gerą reginį ir tuo pačiu garantuoti saugumą: susodinkite juos 15-20 metrų nuo tos vietos, kur bus leidžiami fejerverkai; įsitikinkite, kad vieta nebūtų pavėjui, kitaip vėjas atneš dūmus ir degančias smulkias gaminio dalis. Be to, žiūrint iš toliau ne tik saugiau, bet ir patogiau stebėti fejerverkus, nereikia stipriai atlošti galvą ir ieškoti akimis išlekiančios raketos.

Nuo aikštelės dydžio priklauso ir kokią pirotechniką naudoti. Jei vieta atitinka visus aukščiau išvardintus reikalavimus, jūs galite drąsiai naudoti bet kokius gaminius. Tačiau jei jūs kiemas yra mažas ir ankštas, deja, jūs galėsite pasinaudoti tik ribotu asortimentu, dažniausiai – viršžeminiais pirotechnikos gaminiais: petardomis, konfeti šaudyklėmis, ugniniais vilkeliais, tik jokiais būdais nenaudokite raketų, lekiančių į viršų. Šalimais easnt gyvenamiems namams ir kitiems statiniams naudoti juos kategoriškai uždrausta: jie gali patekti pro langus, užskristi ant stogo ir tapti gaisro priežastimi. Pasistenkite eiti kuo toliau nuo namų ir rasti labiausiai tinkamą vietą.

Pirotechnkikos gaminiai. Kokius naudoti?

Taigi, atėjo laikas rinktis pirotechniką. Prekyboje rasite gausią ir įvairią pasiūlą. Prekyboje turi būti tik kokybiškos prekės, kurios yra patikrintos bei sertifikuotos. Ir vis dėl to, įsigydami pirotechnikos gaminius, būtinai įsitikinkite, ar jie saugūs. Kiekvienas gaminys privalo turėti konkrečią instrukciją lietuvių kalba, kaip juo naudotis, ypač tai svarbu, jei naudojatės gaminiu pirmąkart. Jei nėra instrukcijos arba negausite kvalifikuoto specialisto konsultacijos, geriau atsisakykite tokio gaminio.

Jei jūsų pažintis su pirotechnika tik prasideda, neskubėkite pradėti nuo stambių ir nesuprantamų gaminių – galite sulaukti netikėtų ir nemalonių siurprizų. Sudėtingus gaminius naudokite tik turėdami patirtį.

Rinkdamiesi pirotechnikos gaminius, atkreipkite dėmesį į jų išorę. Negalima naudoti pirotechnikos, kurios pakuotė pažeista: sulamdyta, sušlapusi ar sudrėkusi, apiplyšusi.

Nesuveikus fejerverkui, nepadeginėkite jo antrąkart: laikykitės atokiai 20 minučių, o vėliau grąžinkite tokį fejerverką pardavėjui.

Parduodami pirotechnikos gaminiai yra skirstomi pagal amžių. Juos pirkti gali tik pilnametystės sulaukę asmenys, o vaikai gali naudoti tik su suaugusiųjų priežiūra. Ruošdami fejerverkus kartu su vaikais, įtrauksite juos į pažintinį ir įdomų žaidimą, tuo pačiu supažindinsite su būtinomis saugumo sąlygomis – taip užkirsite kelią išdykavimui su pirotechnika.

Fejerverkų šou. Kaip organizuoti?
Rinkdamiesi fejerverkus, žvelkite į procesą kūrybiškai. Juk galima suderinti keletą rūšių fejerverkų: viršžeminių ir oro, su garso ir kitais efektais. Net jei jūsų biudžetas ir nebus didelis, mūsų specialistai jums padės išsirinkti tinkamus fejerverkus ir jų junginius. Įvairūs gaminiai leis jums sukurti įdomią kompoziciją.
Įsigydami pirotechnikos gaminius, svarbiausiai atminkite, kad sudedamosios jų dalys yra degios. Jei elgsitės neatsargiai ir neteisingai juos laikysite, gaminiai lengvai užsidegs ir įsiplieks gaisras. Todėl egzistuoja pagrindinės saugumo taisyklės, kurių būtina laikytis:

  • Negalima nešiotis pirotechnikos gaminių kišenėse.
  • Negalima jų deginti lauže.
  • Negalima išrinkti ir mechaniškai juos veikti.
  • Negalima naudotis pirotechnika išgėrusiam ar apsvaigusiam.
  • Nerūkykite dirbdami su pirotechnika.
  • Laikykite šiuos gaminius nepasiekiamoje vaikams vietoje.
  • Venkite atviros ugnies patalpoje, kurioje yra pirotechnika.
  • Laikykite toliau nuo šylančių įrenginių.

Atminkite, kad pirotechnikos gaminiams netinka drėgmė, kuri gali neigiamai paveikti jų procesą.

Pirotechnikos gaminiai nėra skirti išdykavimui, tad naudokite juos tik pagal paskirtį.

Pradėdami darbą su bet kokiu pirotechnikos gaminiu, labai kruopščiai išnagrinėkite instrukciją ir atkreipkite dėmesį į saugumo reikalavimus.